Smaller Default Larger

 LigitaK  Lai gan pati Karjeras nedēļa norisinājās 7. - 9. klasēm esot attālinātajā mācību procesā, operatīvi plānojot, izdevās 7. un 8. klases nodarbības novadīt jau piektdien. 7. klase devās ekskursijā uz Daugavgrīvas cietoksni, kur iepazina gida profesiju. Skolēni secināja, ka gida profesijā strādājot, cilvēkam jābūt apveltītam ar lielu pacietību, skaļu balsi un labu atmiņu. Šajā laikā Daugavgrīvas cietoksnī bija izstādītas arī mākslinieka butafora Viļņa Jēkabsona lelles. Ar gida starpniecību skolēni noklausījās 82 gadu vecā mākslinieka dzīves gājumu. Viss mūžs pavadīts Leļļu teātrī un starp lellēm un vēl joprojām viņš brauc uz teātri, lai strādātu. 

   Savukārt 8. klase iepazinās ar karjeras iespējām IT nozarē un analizēja, kuri mācību priekšmeti palīdzētu sasniegt pēc iespējas labākus panākumus šajā jomā.

   Visinteresantāk Karjeras nedēļa izvērtās sākumskolas skolēniem. Viņi pētīja savu ģimenes locekļu profesijas, iejutās pastnieku lomā, spēlēja profesiju loto. Ceturtās klases skolēni analizēja savus hobijus un domāja, kurus no tiem varētu pārvērst par savu sapņu profesiju. Tāpat ar saviem vaļaspriekiem lepojās skolotāji. 

   Skolas bibliotēkā tika izveidota grāmatu izstāde, kuras saturs noderēja klases stundām gan par profesijām, gan mācīšanās prasmēm.

   7. – 9. klases jaunieši un viņu vecāki šajā nedēļā tika aicināti attālināti pieslēgties tiešsaistes diskusijām. Abu diskusiju ieraksti joprojām pieejami VIAA Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/ un Youtubeyoutube.com/VIAAlv, kā arī VIAA mājaslapas Karjeras nedēļas sadaļā.

Informāciju sagatavoja

pedagogs karjeras konsultants Lolita Maderniece

foto no pedagogu un skolas arhīva.